okoliczne Atrakcje

Nasz region zapewnia wiele atrakcji turystycznych

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie to zbiornik retencyjny na rzece Sole, usytuowany w pobliżu miejscowości Żywiec. Powstał w 1966 roku popr zez zalanie czterech miejscowości: Zarzecza, Tresnej, Zadziela i Starego Żywca.

Szlaki turystyczne i rowerowe

Korbielów i jego okolica zapewnia dużą ilośc szlaków turystycznych, rowerowych a także konnych.

Park Habsburgów

Rozległy, stary park przy Pałacu Habsburgów w centrum Żywca. Główne atrakcje parku: liczne mostki, strumienie, oczka wodne, fontanna. W Pałacu wystawy muzealne oraz Park Miniatur. W pobliżu Pałacu - niewielki plac zabaw.

Wodospad w Sopotni Wielkiej

Jest to największy wodospad w całych polskich Beskidach. Potok Sopotnia ma kamieniste, głęboko wcięte w podłoże koryto (poniżej wodospadu ma ono głębokość 12-15 m). Zbudowane jest z piaskowców.

Stary zamek w Żywcu

Inicjatywa stworzenia muzeum narodziła się już w latach 20. XX wieku. Myśl gromadzenia, przechowywania i eksponowania pamiątek przeszłości była konsekwencją bardzo modnego prądu kulturowego, jakim był ruch regionalistyczny.

Muzeum Browaru Żywiec

Browar żywiecki założony w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga, to jeden z najbardziej znanych browarów w Europie. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum.

Wyciąg narciarski Pilsko

Trasy i wyciągi narciarskie w masywie góry Pilsko są najwyżej położonymi trasami w Beskidach, a drugimi biorąc pod uwagę Tatry Polskie. Dzięki temu mamy na Pilsku bardzo dobre naturalne warunki śniegowe i unikalny mikroklimat.

Geopark Glinka

Małpi gaj, tyrolka, odkryty basen o długości 110 metrów i ścianka wspinaczkowa na wolnym powietrzu, a to wszystko w starym kamieniołomie, którego historia sięga 1927 roku! Dzieciaki mogą spróbować swoich sił na łatwiejszych trasach parku linowego.

Stadnina Koni

Korbielów znany jest przede wszystkim miłośnikom „białego szaleństwa”, ale beskidzkie trasy przyciągają też fanów jeździectwa. Stadnina koni „Połonina” jest kolejnym miejscem, gdzie można skorzystać z jazd na spokojnych i wytrzymałych koniach rasy huculskiej.